2010

Dne 21.února byla svolána výjezdová jednotka k požáru komína v budově s čp. 67, kde se spolu s jednotkou profesionálních hasičů z Bílovce podílela na dozoru u dohašení.

Za pět dnů na to, 26.února, byla jednotka povolána k objektu jednoho z okálů čp. 230, kde došlo k požáru v místě kotelny. I tam členové jednotky pomáhali při odstraňování předmětů a posléze setrvali na místě a prováděli dohled nad místem zásahu.

 

16. května se někteří členové jednotky sešli z důvodu stoupání hladiny potoka a větrné smrště, která se ten den přehnala. Kontroloval se stav potoka a odklízely se zlámané větve stromů. Potok nakonec kulminoval až o dva dny později, a to 18. května, kde se zastavil 10 cm od mostku pro pěší u p. Horzinky. V rámci této nepřízně počasí byla provedena také technická pomoc na místě pod dálničním mostem, kde je zhotoven menší most přes náš potok. Ten byl nánosy naplavenin zcela zacpán a proto došlo k jeho vyčištění. Po tři dny se jednotka na základně střídala ve službách, aby bylo zajištěno nepřetržité monitorování.